0532 055 38 53
info@etazemin.com

Plaka Yükleme

PLAKA YÜKLEME

Hızlı ve kolay uygulanan plaka yükleme deneyi, zemin toprağının ve substratın taşıma kapasitesini ve yerleşimini kontrol eder. Güvenli tasarım ve kalite kontrol için kullanılmaktadır.

Test, moloz, zemin altı veya zemin toprağı, kum ya da taşın sıkışma düzeyini belirlemek üzere, çeşitli özel, çelik taşıma plakalarına dikey yük uygulayarak geçirgenliği ölçer.

İnce toprak katmanlarına uygulanabileceği için, test temel olarak yol, küçük havaalanı veya bent yapımında ya da zemin betonlarının hesaplanmasında kullanılır.

Plakanın üzerindeki dikey yük, bir hidrolik jak ve denge ağırlığı kullanılarak uygulanır. Oluşan yüzey sapması veya plaka penetrasyonu, sabit bir çerçeveden 120 dereceye kadar yayılan üç noktada stabilizasyondan sonra okunur. Ortalama sapma hesaplanır, bu da sıkıştırma modülünün veya alt tabaka reaksiyon modülünün ve halka sabitinin belirlenmesine olanak sağlar.

Plaka yükleme deneyi, toprak özelliklerinizin doğru bir resmini elde etmek için diğer jeoteknik testlerimizle birlikte kullanılabilir. Bizi hemen arayın ve deneyimli ekibimiz alanınızın özelliklerini belirleyerek bir sonraki projenizin başarıyla sonuçlanmasını sağlasın.

× WhatApp İletişim