0532 055 38 53
info@etazemin.com

Kazık Yükleme Deneyi

Kazık Yükleme Deneyi

Zeminlerde ve kayalarda inşa edilen ya da inşa edilmesi tasarlanan kazıkların taşıma kapasitesini ve yük-oturma davranışını belirlemek amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Kazıklı temellerin tasarımı, kazık–zemin ilişkisini basitleştiren teorik hesaplara ve ampirik bağıntılara dayanmaktadır. Analizlerde kullanılan verilerdeki kabuller yanında tasarımda kullanılan yöntemlerin farklı sonuçlar verebilmeleri ve doğruluklarının zaman zaman istenilen seviyede olmamasından dolayı, kazıklı temel tasarımı için kazık yükleme deneyi yapılması önerilmektedir.

Kazık yükleme deneyleri fore kazık üzerinde teknik yapım yönteminde belirtildiği üzere ASTM D1143 / D1143M – 07,TS 3168 ve TS 3167` ye uygun olarak yapılacaktır. 

Firmamız kazık yükleme deneyi uygulamalarında Zemin ve İnşaat mühendisliği kadrosu, tecrübeli uygulama ekibi, ileri ve gelişmiş uygulama iş makinalarıyla, yüksek tonajlara kadar kazık yükleme deneylerinde başarılı ve kesin sonuçlar alarak, projenizi koruma altına alır uygulama maliyetlerini düşürür ve zeminden kaynaklanan riskleri en aza indirir.

× WhatApp İletişim