0532 055 38 53
info@etazemin.com

Deep Soil Mixing

DEEP SOİL MİXİNG(DERİN KARIŞTIRMA)

Deep Soil Mixing ayrıca Derin Karıştırma Yöntemi olarak da bilinir. Güçlü bir matkap kullanılır, çimento şerbeti içi delik olan çelik borular aracılığıyla matkaptan pompalanır ve toprağı hedef derinliğe kadar karıştırır. Takım yüzeye çekilirken toprağın ilave karışması tamamlanır. Bu işlem, tek tek kolonlar, üst üste gelen kolon sıraları veya% 100 kütle stabilizasyonu, hepsini tasarım yüklerinde ve standartlara uygun kalitede imal eder.

Islar derin karıştırma, organik maddeler dahil hemen hemen her toprak tipinde kullanılır. Nem içeriği% 60’tan büyükse, kuru derin karışımı daha ekonomik olabilir. Karışım kolaylığı, toprağın tipine, dayanıklılığına, su içeriğine, plastisitesine, stratigrafisine ve dokusuna bağlıdır. Islak derin karıştırmada, 30 m derinliğe kadar işlem yapılabilir.

Üretim öncesi uygun yöntemi bulmak için laboratuvar testleri yapılır. Karıştırma enerjisi, penetrasyon hızı, harmanlama ve pompalama işlemlerini belirlemek için genellikle programın başında tek veya çoklu kolon test programı gerçekleştirilir. Test kolonları, toprak tabakasının görsel olarak incelenmesi için kazılabilir.Gücü ve geçirgenliği doğrulamak için taze kolonlarda ıslak örnekleme ve sertleşmiş kolonların karotlanması kullanılabilir.​

× WhatApp İletişim